Nawigacja: Medycyna estetyczna w Tarnowie Cienie i sińce pod oczami

Cienie i sińce pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Znajduje się tu znacznie mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej niż w innych partiach twarzy, dlatego ta okolica jako pierwsze zdradza w jakiej jesteśmy kondycji.

Mroczne cienie-pojawiają się u osób zmęczonych, niewyspanych i są spowodowane zastojem krwi i limfy.W tym przypadku pomocna jest odpowiednia dawka snu, można też zastosować krem poprawiający mikrokrążenie, a także delikatny masaż.

Trudniej się pozbyć cieni pod oczami, które są stałe. Występują one najczęściej, gdy w dolnej powiece dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej oraz ścieńczenia skóry. Wtedy drobne naczynia włosowate prześwitują przez skórę i są widoczne jako sinofioletowe cienie.

 

 Zalecane zabiegi

  • dermabrazja laserem frakcyjnym –polega na odparowaniu powierzchownych oraz podgrzaniu głębszych warstw skóry. W wyniku czego dochodzi do złuszczenia naskórka, przebudowy oraz tworzenia nowych włókien kolagenowych. Efektem jest jędrniejsza, grubsza i bardziej elastyczna skóra, która z pewnością zakryje nieestetyczne, prześwitujące naczynia.
  • mezoterapia igłowa polega na podawaniu niewielkich ilości kwasu hialuronowego w celu uzupełnienia ubytków tkanki tłuszczowej

Najlepsze efekt daje terapia polegająca na łączeniu obu tych technik.

Dolina łez powstaje w wyniku głębokich ubytków tkanki tłuszczowej, rozciągających się bocznie od nosa pod oczodołem tworząc zapadnięcie pod oczami .Powstaje niezależnie od wieku, często u ludzi relatywnie młodych.

 

Zalecany zabieg

  • Kwas hialuronowy –wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej.Efekt wypełnienie który jest natychmiastowy utrzymuje się średni od roku do dwóch lat.

Zobacz również:

W gabinecie można zakupić kartę podarunkową na dowolnie wybrany zabieg lub kosmetyk.

Nie możesz czegoś znaleźć? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Pomożemy Ci z Twoim problemem