Nawigacja: Zabiegi Depilacja laserowa – laser diodowy Light Sheer

Depilacja laserowa – laser diodowy Light Sheer

To obecnie najbardziej skuteczna metoda usuwania włosów z z twarzy, nóg, rąk i wszystkich tych okolic ciała,  które według nas powinny być gładkie .Szczególnie polecana osobom posiadającym tendencje do wrastania włosów- w tych przypadkach jest zabiegiem leczniczym .Ponieważ światło lasera działa tylko na skórę, nie wpływa na cały organizm, jest metodą uważaną za bardzo bezpieczną.

Działanie światła lasera na mieszek i włos

Wiązka promieni skierowana ku skórze, wnika jedyni na 2 mm w głąb, jest absorbowana przez mieszek włosowy co powoduje jego uszkodzenie i zanik, a w efekcie końcowym utratę włosa.

Jeden ”strzał ”wiązką światła likwiduje włosy znajdujące się na obszarze tworzącym plamkę 1,0 x 1,0 cm-czyli kilkanaście włosów jednocześnie. Włosy niszczone są partiami – plamka ,po plamce.

W związku z tym, czas trwania zabiegu jest różny w zależności od powierzchni depilowanej skóry na przykład -pachy 30 min, 20 min, nogi 2 godz.

 

Ilość i częstotliwość zabiegów

Aby włos uległ całkowitemu zniszczeniu, musi być w fazie wzrostu. W danej chwili tylko 20-30 % włosów znajduje się w tej fazie, pozostałe są w fazie uśpienia , trwającej średni od 3-8 tygodni .

Dlatego, aby usunąć większość włosów, należy powtarzać zabieg depilacji kilkakrotnie, zwykle 3-6 razy w odstępach cztero, ośmiotygodniowych.Po każdym takim zabiegu włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2,3 tygodniach wszystkie lub prawie wszystkie wypadają. Okres bez włosów trwa od 2-4 tygodni. Nastepnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosó

Skuteczność

Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na około 90 % .Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, ale są one słabe i cienkie, zdecydowanie jaśniejsze,  i prawie nie widoczne a więc już nie przeszkadzają.

Skuteczność depilacji zależy od:

  1. Koloru włosów-im ciemniejszy kolor, tym lepszy efekt-wydaje się, że jest to najważniejszy czynnik decydujący o efektywności zabiegu. Permanentna redukcja włosów blond, siwych i rudych nie jest niemożliwa
  2. Głębokość włosów w skórze –im głębiej położony włos, tym trudniej go usunąć
  3. Grubości włosów-im grubsze, tym bardziej oporne na depilacje, gdyż mają więcej keratyny
  4. Lokalizacja włosów na ciele-z praktyki wynika, że usuwanie włosów pod pachami wymaga wykonania większej liczby zabiegów niż usuwanie włosów w okolicy łonowej, mimo, że cechy włosów w tych okolicach są jednakowe
  5. Koloru skóry-im jaśniejsza skóra, tym większa możliwość zastosowania bardziej agresywnych parametrów. Im większa różnica między kolorem skóry a włosem, tym lepszy efekt zabiegu

Zalecenia przed depilacją laserową

  1. Nie wolno depilować włosów przed zabiegiem (woskowanie, pęseta). Można je jedynie przystrzyc lub ogolić maszynką
  2. Nie należy się opalać-zarówno przed jak i po zabiegu(min.4-6 tygodni), ani w trakcie trwania serii depilacji
  3. Po zabiegu trzeba chronić skórę przed słońcem i stosować kremy z wysokim filtrem
  4. Około miesiąca przed zabiegiem nie wolno używać preparatów z retinolem i jego pochodnymi oraz korzystać z peelingów lekarskich i niektórych kosmetycznych ,a na tydzień przed depilacją nie wolno wykonywać peelingów domowych .
  5. Zabiegów depilacji nie wykonuje się u kobiet w ciąży, u osób ze skłonnością do powstawania bliznowców (dużych, przerosłych blizn), leczonych niektórymi antybiotykami (Tetracyklina, Doxycycyklina)

Zobacz również:

W gabinecie można zakupić kartę podarunkową na dowolnie wybrany zabieg lub kosmetyk.

Nie możesz czegoś znaleźć? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Pomożemy Ci z Twoim problemem