Nawigacja: Zabiegi Zamykanie naczyń krwionośnych

Zamykanie naczyń krwionośnych

Rozszerzone naczynka

Rozszerzone naczynka występują najczęściej na twarzy lub nogach tworząc wzór przypominający pajęczą siateczkę o czerwonym lub sinawym zabarwieniu. Osoby predysponowane do takich zmian charakteryzuje powierzchowne unaczynienie skóry. Wśród czynników ryzyka należy wymienić nadmierną ekspozycję na słonce, wiatr, mróz, korzystanie z solariów, narażenie na gwałtowne zmiany temperatury, a także wahania hormonalne.

Laseroterapia – Laser KTP 532

Zabieg laserowego zamykania naczyń jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania tego typu defektów estetycznych, w której używa się światła spolaryzowanego (laserowego). Światło laserowe absorbowane jest przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi) co powoduje uszkodzenie ścianek naczynia i stopniowo jego zarastanie -proces ten  trwa do kilku tygodni. Metody ta wykorzystywana jest do:

  • usuwania teleangiektazji(rozszerzonych naczyń skórnych barwy czerwonej) w obrębie twarzy
  • naczyniaków gwiaździstych
  • plamek rubinowych w dowolnej okolicy ciała

Objawy występujące po zabiegu

Przejściowy obrzęk, niewielką bolesność, zaczerwienienia ,a następnie powstawanie strupa w miejscu działania lasera .Zazwyczaj skóra goi się w przeciągu 5-7 dni ,zwykle bez śladu, ale czasami w bardzo rzadkich przypadkach mogą pozostawiać niewielkie blizny ,których widoczność zmniejsza się w miarę upływu czasu

Efekty

Pierwszy zabieg zamyka 40-60 % naczynek, przy czym najlepsze efekty uzyskujemy zamykając naczynia na policzkach. Nieco gorzej poddają się leczeniu naczynka w obrębie skrzydełek nosa i w niektórych przypadkach mają skłonność do nawracania.W zależności od stopnia zaawansowania zmian ,wykonuje się od jednego do trzech zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.Trwałość zabiegu w dużym stopniu zależy od tego w jakim stopniu pacjent unika ekspozycji na czynniki szkodliwe.

Uwaga

Zabiegów nie wykonuje się na skórze opalonej.

Zobacz również:

W gabinecie można zakupić kartę podarunkową na dowolnie wybrany zabieg lub kosmetyk.

Nie możesz czegoś znaleźć? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Pomożemy Ci z Twoim problemem