Nawigacja: Medycyna estetyczna w Tarnowie Nici liftingujące

Nici liftingujące

 

System nici PDO  składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest nitka, wykonana z polidioksanionu, którą implantuje się w skórze, drugim zaś  igła, za pomocą której dokonuje się implantacji.

W medycynie polidioksanon jest stosowany od ponad dwudziestu lat w wchłanialnych szwach chirurgicznych oraz w implantach ortopedycznych. Dzięki temu jest to materiał doskonale poznany i przebadany, cechujący się wysokim profilem  bezpieczeństwa. Po wprowadzeniu do tkanek polidioksanon ulega stopniowej resorpcji i rozkłada się do wody i dwutlenki węgla (związków obojętnych dla organizmu) w ciągu 180 dni.

Idea zabiegu opiera się na połączeniu dwóch mechanizmów działania.

Pierwszy, polega  na mechanicznym  napięciu i uniesieniu skóry. Uzyskuje się  to poprzez wprowadzenie  nici PDO w głębokie jej warstwy (skóra właściwa, lub tkanka podskórna). Drugi mechanizm wykorzystuje biomedyczne właściwości polidioksanu, który poprzez stymulację  fibroblastów pobudza naturalny proces syntezy kolagenu. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane są pożądane efekty estetyczne.

Proces reorganizacji struktury przebiega dwuetapowo:

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i podciągnięcie tkanek wynikające z mechanicznego działania nici. Po około miesiącu rozpoczyna  się widoczna poprawa pierwotnego efektu estetycznego, wynikająca z kolei z nasilonego procesu syntezy endogennych włókien kolagenowych, która ma miejsce po około 14 dniach po zabiegu. Nici PDO  ulegają całkowitej resorpcji, zaś efekty estetyczne wywołane zwiększoną syntezą kolagenu utrzymują się średnio  około 24 miesięcy (maksymalnie do 36 ).Czas utrzymywania się efektu estetycznego uzależniony jest od wyjściowej kondycji skóry, ilości fibroblastów, tempie procesów metabolicznych zachodzących w skórze (używki, fotoprotekcja, nawilżenie skóry).

Wskazania

  • ujędrnienie skóry, zwiększenie jej napięcia, redukcji zmarszczek, likwidacja następstw jej zwiotczenia
  • przywrócenie geometrii twarzy –odtworzenie tzw. trójkąta młodości bez konieczności zwiększenia  objętości jak w przypadku zabiegów wolumetrycznych z użyciem kwasu hialuronowego.
  • zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych twarzy
  • zaznaczenie linii żuchwy
  • uniesieni skóry  podbródka i szyi ,w przypadkach gdy dotychczasowe możliwości zabiegowe  były niewystarczające

 

Odczucia  podczas zabiegu

Dyskomfort jest mniejszy niż w przypadku podawania kwasu hialuronowego czy mezoterapii, dlatego stosuje się  kremy znieczulające, co   jest zupełnie wystarczającym przygotowaniem.

 

Przeciwwskazania

  • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
  • choroby autoimmunologiczne
  • zrosty, zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych
  • padaczka
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • skłonność do tworzenia keloidów
  • stosowanie kuracji antykoagulantami (kurację należy przerwać min.14 dni przez planowanym zabiegiem) pacjenci z chorobą wieńcową stosujący aspirynę nie powinni odstawiać leku, ale muszą liczyć się z większą możliwością powstawania krwiaków

Zobacz również:

W gabinecie można zakupić kartę podarunkową na dowolnie wybrany zabieg lub kosmetyk.

Nie możesz czegoś znaleźć? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Pomożemy Ci z Twoim problemem